حوضچه بتنی بازرسی ارت
14
مهر

حوضچه بتنی بازرسی ارت

حوضچه بتنی بازرسی ارت یکی از تولیدات صدف پردیس سپاهان طراحی و تولید گردیده

حوضچه ارت بتنی یکی از مهم‌ترین بخش‌های سیستم ارت است که در اینجا به صورت کامل آن را معرفی می‌کنیم. یکی از مهم ترین شیوه ها هر نوع سیستم ارتینگ راه اندازی شده، باید بر اساس استانداردها در مدت زمان معینی مورد بازرسی قرار بگیرد. یکی از مهم‌ترین شیوه‌ها برای چنین شرایطی استفاده از حوضچه ارت یا دریچه بازرسی است. این دریچه‌ها طبق استانداردهای IEC 62561-5 طراحی و ایجاد شده‌اند. حوضچه ارت دارای شیارهایی در قطر دریچه است. این شیارها به صورتی طراحی شده که می‌توان شینه مسی را در آن قرار داد.

 

جهت‭ ‬دسترسی‭ ‬و‭ ‬آزمایش‭ ‬برروی‭ ‬اتصالات‭ ‬و‭ ‬بازدیدهای‭ ‬دوره‌ای‭ ‬میله‌های‭ ‬ارت‭ ‬از‭ ‬حوضچه‭ ‬بازرسی‭ ‬ارت‭ ‬استفاده‭ ‬می‌شود‭.‬
این‭ ‬حوضچه‌ها‭ ‬با‭ ‬جنس‌های‭ ‬بتنی،‭ ‬استنلس‭ ‬استیل،‭ ‬فولاد‭ ‬گالوانیزه‭ ‬و‭ ‬پلیمر‭ ‬قابل‭ ‬تامین‭ ‬می‌باشد‭.‬

معرفی انواع حوضچه بتنی بازرسی ارت

۱٫ حوضچه ارت بتنی حوضچه بتنی بازرسی ارت

حوضچه بتنی برای بارگذاری تا وزن ۴۵۰۰ کیلوگرم مناسب است. از این حوضچه به منظور محافظت از ارت و صاعقه برای نصب لوازم اتصال زمین به کار می‌گیرند. از آنجایی که حوضچه ‌ها وظیفه حفاظت از میله ارت را دارند، به منظور بازرسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. حوضچه‌های بتنی یک ارت بار را به صورت مورب در اسلات های مشخص برای اتصالات متعدد نصب می‌کنند.

۲٫ حوضچه ارت پلاستیکی

به منظور خاتمه دادن ارت های بحرانی و حساس، سطح بالاتر از امنیت برای اطمینان از صحت آن‌ها در همه شرایط وجود دارد. همچنین، نگهداری از لوازم اتصال زمین طبق نیاز کاربران برای اطمینان از ایمنی شخصی و تجهیزات ارت بار در سطح ولتاژ های بالا توسط سیستم های حفاظت از صاعقه محافظت می‌شود. در رابطه با حوضچه پلاستیکی باید به نکات زیر توجه کرد:

  • سطح نهایی باید با سطح بالای حوضچه فشرده شوند.
  • تمامی مسیرهای مجاور لبه حوضچه باید در جای مناسب قرار گیرند.

۳٫ حوضچه بازدید ارت با پوشش گالوانیزه گرم

حوضچه بازدید ارت با پوشش گالوانیزه گرم را به منظور دسترسی سریع و تست اتصالات و میله‌های ارت به کار می‌گیرند. با راه اندازی این حوضچه بازدید ارت، بررسی عملکرد نهایی سیستم بسیار سریع و آسان‌تر می‌شود. جنس این دسته از حوضچه‌ها از ST37 با پوشش گالوانیزه گرم است که طبق استانداردهای ۵-۶۲۵۶۱ IEC ارائه می‌شوند.