فونداسیون بتنی پیش ساخته
14
مهر

حوضچه بتنی ارتباطی

حوضچه بتنی ارتباطی یکی از تولیدات صدف پردیس سپاهان طراحی و تولید گردیده

حوضچه بتنی چیست؟

این حوضچه بتنی ارتباطی برای حفاظت از انواع کابل‌های گذرنده از مسیر‌های زیرزمینی نیازمند محصولاتی حفاظتی مانند باکس‌های توخالی یا حوضچه‌ بتنی هستیم.

 با استفاده از طرح ملات مطلوبی تولید می‌شوند که شامل رشته‌های پلیمری پیشرفته و رشته‌های شیشه‌ای برای وزن سبک، مقاومت در برابر آب (تخلخل کم)، ویژگی‌های حفاظتی خوب و همچنین عمر طولانی و امنیت در هر آب و هوایی است؛ همچنین به عنوان اتاق بتن و پوشش بتنی شناخته می‌شود.  همچنین به عنوان پوشش اتاق بازرسی نیز شناخته می​‌شود. حوضچه بتنی با آرایش قفل، قاب و لولا ارائه می​‌شود.

انواع حوضچه بتنی

این قالب‌ها خود در انواع مختلفی هستند که عبارت‌اند از:

  • منهول بتنی پیش ساخته

این نوع باکس‌ها را در ابعاد و مدل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌کند. این حوضچه‌ها را جهت مفصل‌بندی خطوط مخابرات یا در مصارف برق در کانال کشی‌های زمینی استفاده می‌کنند. حتی از این نوع تجهیزات جهت استفاده در صنایعی چون حفاظت الکتریک و پروژه‌های امنیتی به کار می‌برند؛ این باکس ها را در ابعاد ۴۰*۴۰ تا ۱۰۰*۱۰۰ سانتی‌متر به تولید می‌رسانند.

نوع دیگر حوضچه بتنی شامل هندهول‌های بتنی است. این باکس‌ها شامل محصولاتی هستند که در اصل معنی حفره می‌دهند و از آن‌ها به سبب اتصال چند شبکه و حتی خطوط ارتباطی آب و فاضلاب استفاده می‌کنند، اما بیشترین کاربرد را این باکس‌ها در خطوط مخابرات دارند.

  • حوضچه‌ بتنی کنترل ترافیک

اینگونه حوضچه‌ها م

  • هندهول بتنی پیش ساخته

عمولا از نوع حوضچه های هندهول است و کیفیت و طول عمر بالایی دارد. این حوضچه‌ها را در ابعاد ۴۰*۴۰ و ۵۰*۷۰ و ۷۰*۱۰۰ سانتی‌متر طراحی و تولید می‌کنند. این حوضچه‌ها را از جنس بتن یا کامپوزیت می‌سازند، اما در ترکیبات آن الیاف و رزین خاص به کار برده‌اند.

  • حوضچه بتنی پیش ساخته

این مدل حوضچه‌ها را بیشتر از مدل‌های دیگر استفاده می‌کنند و یکی از متداول‌ترین تجهیزات کاربردی در صنایع برق و الکتریکی است. قیمت اقتصادی یکی از اصلی ترین مزیت‌های این باکس‌ها به شمار می‌رود. معمولا هزینه ساخت این منهول‌های بتنی پیشساخته بسیار کمتر از منهول‌های آجری یا بتنی درجا خواهد بود. معمولا جهت ساخت این باکس‌های بتنی زمان بسیار کمی صرف می‌شود. این باکس‌ها دارای مقاومت بالایی در برابر بسیاری از مواد شیمیایی هستند و حتی طول عمر آن‌ها بالاتر است.